BIO

PŘÍRODNÍ PRODUKTY – když přírodu, tak 100% kvalitní (bez chemie)

Co je BIO?

BIO jsou ekologicky vyprodukované potraviny od zemědělců, kteří se v péči o půdu a rostliny obejdou bez průmyslových hnojiv a pesticidů, herbicidů a fungicidů. Zpracovatelé bioproduktů jsou lidé uvažující podobně jako ekologičtí zemědělci, neboť se při výrobě biopotravin zřekli používání umělých ochucovadel, barviv a zlepšovadel vůně, chuti a konzistence. Nechávají tedy spotřebiteli zažít biopotravinu v její přirozené barvě, chuti, vůni a kráse i s „ možnou nevýhodou“ kratší trvanlivosti. Biopotraviny jako produkty ekologického zemědělství poznáte podle zelené značky EU. Zakoupením výrobků BIO nepomáháte jen sobě, ale hlavně přírodě (protože Bio zemědělci se obejdou bez průmyslových hnojiv a pesticidů, herbicidů a fungicidů – a nechávají nám čistou přírodu, děkujeme).

Co je BIO certifikát?

BIO certifikát je věc velice náročný na získání (a udržení) a každý rok se musí certifikát obhajovat (osobní kontrola certifikátora) jako např. odběr vzorků u pěstitele (zvířata, krmení, půda, plodiny apod.) až po konečného výrobce nebo distributora. BIO certifikát je zelená vlaječka se žlutými hvězdičkami EU ve tvaru lístečku. Najdete ji na každém certifikovaném BIO výrobku v Evropské unii. BIO je naprosto čistý produkt.

Co je sběr ve volné přírodě?

Sběr ve volné přírodě, jsou takové produkty (plodiny), které se převážně nedají pěstovat na BIO plantážích, ale rostou v nedotčené přírodě světa.

BIO nepomáhá jen Vám, ale BIO pomáhá zachovávat přírodu v přírodním stavu - návrat k přírodě.

 
  • Colostrum