Homocysteina Hcy

Co je homocystein (Hcy)?

Je to aminokyselina, která řídí základní buněčné procesy (buněčné dýchání, rozmnožování, energii). Buňky využijí 90 – 95 % a zbytek se dostává do krve a pak nás rozleptává (narušuje všechny biochemicé procesy - buňky přestávají správně fungovat) - poškozuje enzymy, mitochondrie, buněčné membrány, formování DNA. Zvyšuje tvorbu volných radikálů a překyseluje tělo - v tomto prostředí ztrácí buňky schopnost, zaznamenat vzniklou mutaci a buď ji opravit nebo se seberozložit (rakovina). 

Hcy je základní příčinou vzniku civilizačních chorob! Poškozuje tělo přímo, nebo jako součet druhotných poruch, které se projeví jako nemoc.

Například srdce a cévy: Hcy naleptává stěny cév, zvyšuje tvorbu volných radikálů a cholesterolu LDL.

Vědecká spolupráce (1999) Norska, Německa a USA prokázala, že hladina 14 µmol/l znamená vážné ohrožení života, optimální hladina je Hcy 6 µmol/l. V Česku je norma 5,5 až 16,5 a ani hodnoty přes se moc neřeší.

Objev homocysteinu:

1932 - Vincent du Vigneaud objevil Homocystein (Hcy) při práci na sirných sloučeninách

1962 - Neil Carson upozornil na vztah mezi Hcy a některými nemocemi

1968 - Dr. Kilmer McCully byl první, kdo označil Hcy jako příčinu kardiovaskulárních onemocnění

1992 - Byla  teorie Dr. Kilmera McCullyho uznána

Počet vědeckých prací o homocysteinu  překročil čtyři tisíce.

Nebezpečný Hcy

Je prokázáno a zároveň utajováno, že zvýšená hladina Hcy je základní příčinou vzniku civilizačních chorob! Poškozuje tělo přímo či jako součet druhotných poruch, které se projeví jako nemoc. Například vznik kardiovaskulárních nemocí: Hcy naleptává stěny cév, zvyšuje tvorbu volných radikálů a cholesterolu LDL.

Světová zdravotnická organizace WHO odhaduje, že každý rok zemře 16,7 milionu lidí na celém světě na kardiovaskulární onemocnění. Dále 32 milionů srdečních a mozkových příhod, ročně z nich 12,5 milionu končit smrtí. Homocystein zvyšuje riziko infarktu o 50%, riziko úmrtí na cévní mozkové příhody o 40%. Po celém světě, žije téměř 18 milionů lidí, kteří trpí formou demence, z nichž Alzheimerova choroba tvoří 55 %. Zvýšený Hcy zesiluje riziko vzniku Alzheimerovy choroby o 150%.

Hcy rozleptává a překyseluje celé tělo:

3μmol/L pokles Hcy snižuje riziko:

o 16% infarkt

o 24% mrtvice

o 25% žilní trombózy

5μmol/L pokles Hcy snižuje riziko:

o 26% úmrtí na rakovinu

o 49% úmrtí ze všech příčin

o 50% úmrtí na kardiovaskulární choroby

Převzato z http://www.homocysteine.org.uk

Řešením nejsou léky (jejich výhodou je, že zabírají ihned - potlačí příznaky. Léky zablokují určité enzymy, tím se přeruší řetězec ke vzniku nemoci. Příčina zůstává v těle, navíc baštíme tělu nepřirozenou chemii s vedlejšími účinky - většina se projeví až časem).

 

Kdo může za náš zdravotní stav?

Odmítání zodpovědnosti: „Na to nemám čas.“, „Až padnu tak to budu řešit.“, „Už to nějak dožiju.“- (A co když to tímto životem nekončí???) Nezmůže s tím nic ani prokázaný fakt, že mnoho nemocí zkracuje život např. cukrovka 8-10let Typ II je spojována s nadváhou, produkce inzulínu je zvýšená, ale nestačí pokrýt spotřebu. „Dyť to jídlo je moje jediná radost.“ / Pálení žáhy a nadýmání - stačí změnit stravu nebo nejíst ve stresu. / Bolesti zad – cvičení a pohyb, …  Je daleko snazší spolknout prášek než se zamyslet, co tu nemoc nebo neduh způsobuje a pak změnit něco ve svém životě. Polykáme prášky na bolest, alergii, tlak, … Kolik let?  Existuje přímá úměra, čím více léků užívám, tím více jich budu potřebovat – dlouhodobé vedlejší účinky.

Nejsem výjimka, taky jsem změnil životosprávu, až když jsem tvrdě a opakovaně, padl.

Zdravotní stav určuje kvalitu našeho života, vše máme jen ve svých rukách!

Často slýchám: „Můj doktor říká … nevyléčitelné / psychika???.“ Ano chemická medicína si často neví rady. Pak je pacient přehazován z oddělení na oddělení anebo je odkázán na psychologické vyšetření. A přitom by stačilo pacienta jen vyslechnout, nemoc je mnohdy jen důsledkem stravovacích návyků, životního stylu, atd. Západní medicína je zvyklá léčit jednotlivé části nebo nemoci, zcela chybí vnímání těla jako celku. Pokud jsou problémy s nějakým orgánem, tak ho pro jistotu vyjmeme (žlučník, štítná žláza, krční mandle - chrání proti infekcím). Naproti tomu čínská medicína zná, podporující cyklus kdy zdravý orgán může posílit nemocný. Podobný princip je při snížení Hcy, se stav orgánu nebo nemoci zlepší a navíc detoxikované tělo má sílu podporovat postiženou část, takže vždy dojde k výraznému zlepšení.

Žádná pilulka, doktor ani léčitel nás nezachrání, pokud sami nechceme, nejdůležitější je pochopit, že naše tělo nám zrcadlí jen to, jak o něj pečujeme. Bez rozhodnutí sami pečovat o to nejcennější - zdraví, nás budou jen léčit, ale cíl je být zdravý.

 

Jak snížit hladinu Homocysteinu?

Léčebná kůra je zaměřená na fyzické tělo včetně biochemie nervové soustavy, zlepšením stavu těla pomáháme psychice a naopak, účinky se násobí. Když tělo správně funguje, jsme odolní vůči stresu a snáze si udržíme optimismus, lépe se koncentrujeme a dobře spíme.

Pro dokonalý výsledek je doporučeno vyčistit střeva od plísní, kvasinek, atd a obnovit vstřebávání živin (střeva a trávení). Vitamíny B,B12 a kyselina listová sníží hladinu hcy a tím zastaví poškozování těla. Užívají se vyšší dávky vitamínů, jsou rozpustné ve vodě, tělo je rychle vylučuje. Minerály sníží překyselení těla (minerály BASEn / ječmen), jsou také třeba pro správnou funkci a tvorbou - hormonů, vitamínů a enzymů. Kůra trvá 2 měsíce, aby se Hcy vyplavil odevšud.

Snížení Hcy, obnoví naše úžasné samo-uzdravující schopnosti, posílí tělo i psychiku. Zesílí pozitivní účinek jakékoli jiné léčby či preparátu (i kdyby to byl heřmánkový čaj, zkrátka po snížení Hcy je daleko efektivnější jakákoli jiná terapie).

 

Je dobré snížit spotřebu masa a mléčných výrobků (obsahují melatonin z nějž vzniká Hcy) a jíst více zeleniny a ovoce + pravidelný pohyb nejlépe na čerstvém vzduchu.

Jediný způsob jak regenerovat enzymy jsou syrové rostliny (aloe, ovoce, zelenina).

 
  • Colostrum